Понеділок, Липень 6

Житомир долучився до кредитної програми МВФ

Житомир долучився до кредитної програми МВФДля України схвалили програму МВФ Stand-by. Загальний обсяг фінансування становить 5 млрд доларів. Розрахована програма на 18 місяців. Найближчим часом має надійти перший транш кредиту – 2,1 млрд доларів.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначає, що це рух вперед як щодо цього питання, так і у відносинах з іншими міжнародними партнерами. Перший платіж очікують вже у червні. Гроші поповнять державну скарбницю і підуть на підтримку економіки та допомоги людям. Зокрема, і на подолання наслідків COVID-19. Тож до програми МВФ долучився і Житомир.

Заступник міського голови Житомирської міської ради Марія Місюрова наголосила, що місто обов’язково підключиться до програми Stand-by, щойно отримає на це кошти. Вже подана вся необхідна інформація.

«Це стосується соціальної сфери, медицини, охорони здоров’я. Усі зібрані дані були передані на облдержадміністрацію, потім, відповідно, до Кабінету Міністрів України. Будемо очікувати інформацію», – говорить Марія Місюрова.   

З огляду на теперішню ситуацію із пандемією, пріоритетним є питання виплати надбавок працівникам бюджетної сфери, особливо тих, які знаходяться на передовій боротьби із коронавірусом, кажуть у владі.

Марія Місюрова розповідає: «У березні були доплати виключно з міського бюджету. Потім були невеликі доповнення з державного бюджету. А у зв’язку із зміною фінансування з 1 квітня лікарні вже отримують доплати. Це, зокрема, перша лікарня (КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради, – ред.), яка отримує кошти на ЦЗУ. Вони виплачують все, що необхідно, згідно чинного законодавства.

Що стосується соціальних робітників, які працювали весь період карантинних обмежень, і зараз працюють, з міського бюджету було виділено додаткові кошти для доплати. Надбавки до зарплат становлять до 100% соціальним працівникам, і до 300% – медичним».

Фінансова ситуація складна, – говорять у міській раді. Є дефіцит бюджету. Але завдяки підтримці депутатського корпусу були виділені додаткові кошти на виплати. Тож наразі очікують відповіді зі столиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *