Середа, Квітень 24

За 340 гривень боргу заберуть субсидію

За 340 гривень боргу заберуть субсидію
Опалювальний сезон закінчується. Розпочинається сезон перевірок. У Кабміні анонсували чергову ревізію всіх субсидіантів. Перевірятимуть кожну людину, яка отримувала такий вид соціальної допомоги.
В першу чергу соціальні служби перевірять одержувачів допомоги на наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. У полі зору – можливість невстановлених неофіційних доходів. Тих субсидіантів, у яких будуть знайдені порушення, позбавлять виплат. Таким чином в уряді хочуть заощадити приблизно 10 млрд гривень для виплат субсидій громадянам.

Як стало відомо, по квартирах і будинках субсидіантів співробітники соціальних служб ходити не будуть. Інспектори планують відстежувати нечесних одержувачів державної допомоги через електронні реєстри та списки.

До речі, позбавити субсидії можуть за борг у 340 гривень.
А за борг у 80 тисяч, уявіть собі, можна взагалі втратити дах над головою. В Україні чинне законодавство допускає, що у людей можуть відібрати житло, якщо сума заборгованості за житлово-комунальні послуги становить 20 мінімальних зарплат. І такі випадки в Україні є.
Хоча, як кажуть експерти, ця практика реалізується не просто.

На першому етапі арештовують рахунки та забирають певне майно із квартири – телевізори та іншу побутову техніку. Другий етап – під загрозою рухоме майно, автомобіль. Якщо ж іншого у боржника немає – черга за квартирою.

Ось так, від втрати субсидії до втрати житла – всього кілька кроків.

Для довідки. Борги за житлово-комунальні послуги за опалювальний сезон 2018-2019 в Україні сягнули 56 мільярдів гривень. В бюджеті 2019 року на субсидії закладено 20 мільярдів гривень. Економісти таке співвідношення боргу і державної допомоги називають своєрідною маркерною рискою, або точкою біфуркації, коли система починає неповоротно руйнуватися.
Є загроза, що уламками накриє і сумлінного споживача і впертого боржника без винятку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *