Неділя, Грудень 15

«З-під кранів житомирян тече корисна вода», – Андрій Нікітін (ВІДЕО)

«З-під кранів житомирян тече корисна вода», - Андрій Нікітін (ВІДЕО)Питна вода з-під крану – фантастика чи реальність?

Як виявляється, пити воду з під крану можна буде вже незабаром. Принаймні так  повідомив директор Житомирводоканалу Андрій Нікітін під час «Відкритої студії» на телеканалі С-TV.

 За словами керівника комунального підприємства, житомиряни будуть вживати воду, яку за якістю можна порівняти з водою в ЄС.

«Ми доволі довго п’ємо і відчуваємо несмачну та неякісну воду. Її не можна порівняти з найкращими прикладами Європейського Союзу. Там найбільше опікуються якістю питної води. Ми будемо вживати таку ж воду, як в ЄС.

За контрактом ми маємо ввести в експлуатацію очисні споруди води наприкінці жовтня 2020 року.  Поки що ми не змінюємо терміни. Об’єктивно ми і Світовий банк розуміємо, що підрядник не встигає. На сьогодні нам потрібно отримати три документи, які дадуть нам дозвіл на початок робіт. Це оцінка впливу на довкілля та інші», – розповів Нікітін.

На питання ведучої, чому люди платять за технічну воду, як за питну, комунальник відповів: «Тому, що ця вода є питною. Ми можемо її вживати як питну, але вона не є смачною. Це різні речі».

Щодо хімічного складу води, чиновник зазначив, – водоканал вписується в нормативи: «Ми не маємо можливості надати смакові… і запах якісної води. Ми не можемо цього зробити», – продовжив він.

Окрім того, Андрій Нікітін раніше розповідав, що сам п’є воду з-під крану. А пояснює це тим, що вона корисна.

«Вода бутильована, скоріше за все, проходить осматичну обробку. Тобто вона майже як Н2О, є деякі компоненти, які все ж таки пройшли мембрану тонкої очистки, але з неї видалені всі корисні речі. В ній зовсім немає мінералів».

Проте, коли ведуча запитала у гостя, чи є у воді з-під крану, окрім Н2О, ще щось корисне, він відповів: «Це доволі складне питання. Коли ми очищуємо воду, ми не видаляємо корисні для організму мінерали, які існують. Коли ми п’ємо воду, яка представляє собою Н2О, то вода має таку властивість, як витягувати з організму солі. Вона має повернути собі першоданий стан. Вона забирає ці солі, що є не дуже добре для організму. Зазвичай це бутильована вода».

Що ще цікавого можна дізнатися про воду, яка тече з-під кранів житомирян, дивіться у записі ефіру:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *