Понеділок, Липень 6

Вироби із конопель власними руками

Вироби із конопель власними рукамиСаме цим займається житомирський дизайнер Олег Земнухов. Багаторічна робота перетворилася у справу усього життя. Найпоширеніші речі в доробку майстра – взуття, одяг та аксесуари.

«Чому з коноплі? Тому що це наш український стародавній матеріал, з якого люди виготовляли собі речі, одяг – все, що їх оточувало. Це і упряжі для коней, вона дуже міцна (конопля, – ред.), і доріжки, і мішки. Одним словом, все, що пов’язано з текстилем, – це було конопляне. Я вирішив у той час, коли коноплі взагалі були забуті, виробів вже давно ніхто не бачив, і тільки в Інституті луб’яних культур вивели безнаркотичний сорт коноплі, який почали культивувати».

 В Україні є сорти конопель, які не містять наркотичних речовин. Їх можна сіяти і вирощувати. Крім того, конопляні вироби дуже корисні, говорить майстер. 

«Звичайно, що це природний матеріал. І він надзвичайно корисний. Це лікувальна рослина, і тому, наприклад, рани, коли прикладати конопляною тканиною і бавовняний бинт, то від дії конопляного полотна в п’ять разів швидше заживають рани». 

Є у майстра і плани на майбутнє. Він хоче запустити колекцію виробів із житомирської сировини.  

«Я хочу ще іншу культуру освоїти – це кропива. І в мене така задумка, щоб зробити колекцію виробів, зроблених із саме житомирської сировини. Кропиву я збираю ось тут через дорогу. Наприклад, якісь дерев’яні… У нас спилюють дерева і часто ці гілки лежать, валяються довгий час. І я думаю зібрати такі залишки дерев, зробити з них підошви, із житомирської кропиви зробити тканину. І це буде чисто житомирський продукт».

На Заході органічне сміття перетворюють на вироби. Такі технології пану Олегу до душі. Але головне для нього – українська автентичність.

«Різні біотехнології, коли ті ж рештки, органічне сміття може перетворитися в вироби, які, наприклад, зараз на Заході роблять із обрізків огірків, шкірки із апельсина. Вони із цих органічних решток зроблять собі сумочку. І воно буде й гарне, й приємне».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *