П’ятниця, Жовтень 30

Виборчий конфлікт

Виборчий конфліктГаряче засідання у територіальній виборчій комісії по Богунському району. Причина – розподіл керівних посад на дільницях між партіями, який вчора запропонувала одна із політичних сил.
– Вчора наше зібрання не прийняло цю пропозицію, тому що пропозиції, які вчора запропонувала партія «Слуга народу», була розкладка така, – говорить Наталія Якубова, голова Богунської районної в м. Житомирі ТВК області. – «Сила і честь» було 9 секретарів, 11 заступників, «Батьківщина» – 20 голів, 13 секретарів, 30 заступників, «Слуга народу» – 36 голів, 27 секретарів, 2 заступника, «Європейська солідарність» – 1 голова, 5 секретарів, 11 заступників, «Опозиційна платформа «За життя» було 0 голів, 5 секретарів і 10 заступників, партія «За майбутнє» було 6 голів, 6 секретарів і 8 заступників, партія “Пропозиція” – жодної посади у цьому переліку. Тому цей розподіл, який зробила партія «Слуга народу», мало того що вони вирішили за інші партії, то вони взяли дуже велику більшість голів і секретарів – із 64 дільниць, які утворені на нашому районі, на Богунській районній у м. Житомирі ТВК, вони взяли 36 голів, 27 секретарів, 2 заступника, тобто вони перекрили керівними посадами 63 дільниці із 64.
– Завжди у законі була прописана квота, – каже Тамара Яремчук, член Житомирської міської ТВК,- як вона вираховувалась: до складу комісії фракція може надавати по 2 кандидатури, іще ця сама партія може надавати 1 кандидатуру. Може йти 3 члени комісії від 1 фракції. Проте партія, яка не має фракції, може давати тільки 1 кандидатуру. Через те квота вираховувалася від кількості осіб, поданих до всіх комісій, від усіх політичних партій по відношенню до всієї кількості осіб, які подані до всіх дільничних комісій. Ці подали більше – у них у три рази більше керівних посад, так завжди вираховувалася квота. Є таке поняття, як аналогія права. У р кодексі зараз не прописана ця квота. Але якщо ми подивимося 85 ст. «Вибори Президента», там ця квота дуже чітко прописана. І вона прописана саме так, як я вам кажу. Якщо ми візьмемо 141 ст. «Вибори до Верховної Ради» , там теж прописана та сама стаття. І якщо у Законі «Про місцеві вибори» – там просто було упущення, є аналогія права. Якщо воно для Президента прописано, якщо прописано для Верховної Ради виборів, по аналогії права треба приміняти її і зараз.
– Сьогодні вони подали нову пропозицію, але не в розрізі керівного складу, а в розрізі партій. Іі треба проаналізувати, – повідомила Наталія Якубова, голова Богунської районної в м. Житомирі ТВК області.
Після перерви з’ясувалося: нова пропозиція від “Слуги народу” суттєво не відрізняється від попередньої. Рішенням районної ТВК вона не підтримана.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *