Субота, Червень 6

Візит до сімейного лікаря під час карантину

Візит до сімейного лікаря під час карантинуЖитомирський центр первинної медичної допомоги закликав громадян утриматись від відвідування сімейного лікаря без нагальної потреби, така інформація з`явилася на офіційній сторінці міської ради у фейсбук. Мій візит до сімейного лікаря був призначений на 11.00. Біля входу в центральну міську лікарню № 2 пацієнтів зустрічають медичні працівники в масках, запрошують до входу по три людини з періодичністю в декілька хвилин.

Візит до сімейного лікаря під час карантинуЩоб потрапити всередину, потрібно одягнути маску, в аптеці при лікарні масок немає, уточнюю у аптекаря: – Масок давно немає? – Зранку були, за годину розкупили, поставляють малими партіями. На вході вже в центральне приміщення, мене зустрічають дві медичні працівниці: одна з яких запитує про мету мого візиту, інша – дистанційно вимірює температуру. Медперсонал у захисних костюмах. Оскільки в мене був запис – пропускають без проблем. В коридорах щойно вимиті підлоги, усі медичні працівникі в рукавичках та масках. Пацієнти частково у масках, бабусі сидять зажурені без масок та клопоту, в очах – страх, це частково викликає співчуття, адже розумію, що їм нині – найтяжче і фінансово і морально. Лікарка теж сьогодні в масці,бо в п`ятницю була без неї, одразу помічаю, що чимось занепокоєна, але оглядає ретельно, ставить запитання, які потрібно ставити, відколи з`явилася загроза коронавірусу. Запитую, чи все добре? Відповідає: «Ні, не добре, ми з 8.00 намагаємось пояснити людям, що за довідками, чи з інших, не термінових питань, варто почекати, або ж отримати консультацію по телефону. Ви навіть не уявляєте, якого бруду ми з медсестрою вислухали…»

Візит до сімейного лікаря під час карантинуПобажавши терпіння, виходжу з лікарні, ситуація на вході кардинально змінюється, люди починають пихатися, бо “їм терміново треба”, медсестра пояснює, що всі пройдуть, але варто дотримуватись дистанції і черги. На запитання “Вам куди?” молода жінка пропихається силою і відповідає гучно, так гучно, щоб почули і на інших поверхах: “Куди мені треба”. Не знаю, які будуть наслідки від коронавірусу, але думаю, що нас вбиває інша хвороба – хамство, черствість, грубість і як писав Олесь Гончар – душевна глухота.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *