Середа, Листопад 20

Сухе листя – підпалити не можна залишити

Сухе листя – підпалити не можна залишитиНа жаль вже традиційно з приходом осені в українських дворах, полях чи городах палає суха рослинність. Та чи безпечно це? Чим це загрожує здоров’ю?
Справа в тому, що листя, яке тліє, виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму. Медики попереджають: при спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати у людини рак.
«З димом у повітря виходять діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин», – кажуть лікарі.
При спалюванні одна тонна листя виділяє 30 кг чадного газу та 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, – розповідають фахівці.
Також, разом з листям горить сміття, що посилює забруднення атмосфери. Спалюючи суху рослинність, ви отруюєте не лише себе, а й навколишнє середовище.
Безліч випадків можна назвати, коли через палаючу суху траву чи те ж саме листя ставалися пожежі.
Окрім того, законодавство України забороняє спалювати суху рослинність. Порушники мають платити штрафи за димові завіси.
Якщо говорити про користь таких відходів, то вони в господарстві вони все ж таки стають в пригоді. Листя можна використовувати як добриво. Розпадаючись, воно повертає всі поживні речовини, що отримувало протягом свого зростання.
Тож краще зробити користь для себе, а не шкоду собі та довкіллю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *