Четвер, Червень 20

Порушив права пільговиків – плати

Порушив права пільговиків – плати
Депутати вирішили навести лад у перевезенні пільговиків в Україні.
Низка гучних скандалів, коли приватні перевізники висаджували пасажирів, яким держава гарантувала право безкоштовного проїзду змусила народних обранців шукати шляхи вирішення цієї далеко не нової проблеми. Думали недовго, тому рішення знайшли традиційне.
Раніше група нардепів зареєструвала законопроект, у якому у 19 разів збільшуються штрафні санкції до транспортних компаній, за порушення правил перевезення пільговиків.
Законопроект №10004 про внесення змін до ст.133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за безпідставну відмову в пільговому перевезенні окремих категорій громадян Верховна Рада ухвалила. Таке рішення в першому читанні підтримали 231 народний депутат.

Нововведення передбачають збільшення штрафу до 150 неоподатковуваних мінімумів. Це -2550 грн. Стягуватися штрафи будуть з водіїв транспортних засобів та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності.
Зараз за таке правопорушення розмір штрафу становить 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян -136 грн. Таким чином, зміни до статті 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачають збільшення штрафних санкцій в 19 разів.
Між іншим, держава брала на себе зобов’язання щодо відшкодування пільг на проїзд. Виконувачу послуги з перевезення байдуже з якого кармана мають витягти ці кошти, чи то з державного, чи то з місцевого. Грошей цих перевізник не бачить. А значить має возити пільговиків за власний рахунок? Альтруїст! Чи багато ви бачили альтруїстів, наприклад, серед виробників соціальних продуктів – хліба чи молока? Ситуацію, у якій бізнесмен, побачивши перед собою бабусю чи ветерана запропонував їм свою продукцію безкоштовно чи з суттєвою знижкою, навіть уявити собі неможливо.
А тут – не виконав закон – плати. Можливо, потрібно було б прийняти Закон, за яким і держава, точніше державні мужі, які керують нашими грошима, що ми добровільно передали на виконання соціальних функцій, відповідали власною чималою зарплатнею за порушення законів, чи їх виконання за чужий рахунок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *