П’ятниця, Серпень 19

На Житомирщині планують відкрити новий лабораторний центр

На Житомирщині планують відкрити новий лабораторний центрМожливість створення філіалу Житомирського обласного лабораторного центру у Коростені обговорили із першим заступником голови Житомирської ОДА Володимиром Федоренком у прямому ефірі на телеканалі С-ТV.

Нещодавно Володимир Федоренко відвідав житомирський лабораторний центр. Обговорили також і питання автоматичних станцій для виділення нуклеїнових кислот. Вартість такої станції – 1 млн 200 тис. грн. Це дасть можливість проводити вдвічі більше ПЛР-тестувань.

«Якщо сьогодні десь 300 приблизно в день, то вона дасть в 2 рази більше. Друге питання. Ми поспілкувались, щоби гіпотетично зробити філію в місті Коростені. Іще одну лабораторію», – розповідає Володимир Федоренко.

Керівник Житомирського обласного лабораторного центру Олександр Зарицький вже проводив перемовини з міжнародною некомерційною організацією, – зазначають в облдержадміністрації.

«Позавчора я провів з ними відеоконференц-зв’язок. Там були аналітики, лаборанти, люди, хто відповідає за кошти донорів і т.д. На якому рівні ми знаходимося? Чому ми вибрали місто Коростень? Тому що було спілкування: давайте, може, зробимо в Житомирі. Я не наполягав, але кажу, що місто Коростень – це по новому територіальному устрою буде великий регіон. У нього величні перспективи. Це Народичі, Малин, Олевськ, Лугини, Ємільчине. Тобто це великий пласт. Там населення.. біля 200 тис. населення може охопити цей регіон. Ми кажемо на перспективу, що можемо зробити. Але це обладнання, яке треба буде поставити в лабораторний центр. Воно коштує близько 5 млн грн», – розповідає Володимир Федоренко.

Перший заступник голови Житомирської ОДА говорить: готові провести робочу нараду та вирішити питання стосовно облаштування лабораторного центру у Коростені. 

«У спілкуванні з ними я запевнив, що ми як обласна державна адміністрація готові вибрати місто Коростень. Є декілька лікарень, районні лікарні і міська лікарня. До речі, районна лікарня в гарному стані. Є також обласна лабораторна, має свої філії. І я кажу: давайте ми зберемо робочу нараду, ви приїдете, побачите, я вас зустріну.. Ми знайдемо приміщення і згідно інструкціям лабораторного центру.. Ми його зробимо за наші кошти, зробимо ремонт згідно того, що скаже лабораторний центр. І дай Боже, що нам це вдасться. І я думаю, що десь за 3-4 місяці ми можемо мати ще одну лабораторію в місті Коростень.», – зазначає Володимир Федоренко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

LinkedIn
Share
Instagram