Середа, Квітень 24

Мертві квіти

Мертві квітиЗа давньою традицією у перший тиждень після Пасхи українці ідуть на цвинтар аби прибрати та прикрасити могили померлих рідних. Частіше за все несуть з собою штучні квіти. Цій традиції прикрашати могили померлих штучними квітами трохи більше чверті віку. За радянських часів до померлих йшли виключно із живими квітами, на кладовище несли вінки із ялинки чи сосни, прикрашені стрічками.
Штучні квіти переважно китайського походження іще на етапі виготовлення сировини шкодять екології. Вони є продуктом переробки нафтопродуктів. Левова частина пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони. Частіше їх спалюють, наповнюючи атмосферу численними токсичними речовинами, зокрема діоксинами. Але і без спалювання ця штучна краса несе велику загрозу і навколишньому світу і людині.
За словами екологів, пластик виглядає яскравим і красивим лише кілька годин, або днів, в залежності від вартості. Під дією сонячного проміння і вологи він починає розкладатися, забруднюючи екосистему і спотворюючи вигляд самої могили. Через них зазнають отруєнь люди, які живуть близько до кладовища. Під впливом опадів, вітру, сонця штучні квіти виділяють токсини. Шкідливі речовини потрапляють у ґрунт, воду і повітря.
У масштабах країни тисячі тонн пластмаси потрапляють на звалища. Учені довели: токсини та діоксини, які виділяються від розкладання пластику сприяють виникненню онкозахворювань.Період розпаду штучної квітки – 100 років.
До численних закликів екологів щодо шкоди для природи від таких дій приєдналися і священнослужителі. «Мертві» прикраси шкодять не лише природі, а й душам тих, хто їх використовує, говорять священики. Використовуючи пластик, який шкодить здоров’ю і може призвести до смерті, люди порушують одну з головних заповідей «Не убий!». А це – великий гріх. Друга причина – пластикові квіти мертві. Воскресіння Христове – це символ життя. На могилу ідуть із палкою молитвою, щирими намірами та чистим серцем, а не зi сміттям, переконують священики. Квіти, висаджені на могилі, символізують воскресіння і нове життя людини, що померла.. Що ж мають символізувати мертві пластикові квіти?

У Німеччині законом передбачені штрафні санкції за штучні квіти на цвинтарі. Заборонити прикрашання штучними квітами могил померлих обіцяють і у міській раді. Поки що чиновники звертаються до свідомості житомирян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *