П’ятниця, Липень 3

Масштабні перспективи «Великого будівництва» на Житомирщині

Масштабні перспективи «Великого будівництва» на Житомирщині6 дитячих садочків, 11 шкіл, реконструкція стадіону «Полісся» – про те, як проходить будівництво у рамках проєкту «Велике будівництво» в ефірі телеканалу Союз-TV розповів голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

«Ми жорстко контролюємо графіки. Тому що ми пішли по шляху все-таки демократичному і ми запропонували нашим підрядникам скласти ці графіки з урахуванням обов’язковості добудови до кінця року», – наголошує Віталій Бунечко.

На Малинщині досі триває будівництво дитячого садочка. Загалом у рамках «Великого будівництва» їх зведуть ще 6. Планують це зробити до початку нового навчального року. Окрім садочків, побудують також школи та амбулаторії. 

«Таких садочків на Житомирщині 6 будується. У нас дуже амбітні плани добудувати ці садочки до кінця року. Більшість із них будуть до 1 вересня. Контролюються щоденні графіки, щоденна робота з підрядниками. Тому, окрім того, ми будуємо 11 шкіл – будуємо, капітально реконструюємо. Ми будуємо амбулаторії, ми будуємо дороги. Дуже насправді великий об’єм робіт і великий об’єм контролю. Але ми це зробимо до кінця року», – зазначає голова Житомирської ОДА.

Не тільки на Житомирщині, а й по всій Україні діяльність очільника області піддається критиці. Особливо це стосується ремонту доріг. Подейкують, створені такі умови тендерів, що лише невеликий відсоток компаній можуть туди потрапити.  

«Скільки я чув, скільки людей приходять: „Дайте мені“. Як дайте мені? Я ж не видаю, я ж в кишені не тримаю. Є „Прозоро“, яке досить прозоре. І там є умови, які прописані. Я не видаю пікети, не продаю, не торгую. Є відповідні умови, є техніка, є люди. Будь ласка, приходьте, будуйте. Є відповідні заводи асфальтні – будуйте. А прийти і розказати, що я все можу… От якщо у мене буде мій особистий мільярд, то, можливо, я й також почну будувати дороги. У мене немає можливості. Я не купив одну лопату чи одне відро, щоб почати… Тому насправді такі маніпуляції.. І от, що саме цікаво, всі вміють будувати», – розповідає Віталій Бунечко.

Одна із частин фінансування проєкту «Велике будівництво» – це кредитні кошти. Їх доведеться повертати комерційному банку під відсотки. Тож критики на адресу цього питання теж не уникнути. 

«Ці перемовини ведуться на державному рівні. Без кредитів… Виходить така парадигма: ми хочемо будувати дороги, і ми не хочемо брати кредити – від тих критикантів я чую. А як тоді будувати дороги? Ми хочемо їздити по гарних дорогах. Чому ми, якщо щось хочемо, ми йдемо так само в банк і ми кредитуємось, а держава не може цього робити? І відразу починають маніпулятори розганяти ці теми, що ось, через скільки нам доведеться віддавати ці кошти. Давайте побудуємо. Іноземці по-іншому кошти не дають, тільки під якість. Не вийде присипати шматочком асфальту, затоптати ніжкою і на це витратити міжнародні гроші. От вони точно контролюють використання своїх коштів», – запевняє голова ОДА.

Дорожня галузь у рамках «Великого будівництва» теж у пріоритеті. Тож на її оновлення може знадобитися значна сума грошей, – кажуть у місцевій владі.

«Ми бачимо і чуємо дуже багато звернень про якість робіт, якість доріг. І ми вимушені саме там, де є критичні моменти, проводити профілактику цих доріг, проводити ямкові ремонти. І таких доріг, на жаль, на Житомирщині дуже багато. Про кількість грошей. От мені сказати, що там проаналізували, які десятки мільярдів грошей нам потрібно. Ми не можемо зараз сказати, що ми найближчими днями побудуємо все. Ми будемо робити етап за етапом, крок за кроком. І саме головне: ми це будемо робити і ми це вже робимо», – наголошує Віталій Бунечко.

А от скільки фінансів знадобиться на будівництво усіх об’єктів проєкту загалом, точно ще не знають. 

«Тому зараз ми говоримо про значне зростання саме за рахунок фінансування з місцевих бюджетів. Ми ведемо саме з місцевих бюджетів зараз діалог і пояснюємо: для того, щоб щось будувалось, необхідне співфінансування, необхідно бути в партнерстві. На жаль, знову ж таки наша ментальність, що держава всім винна. Давайте будемо якось співфінансувати і потім поділяти. Коли це йде з місцевих бюджетів, воно зовсім і по-іншому контролюється. І люди тоді дивляться і за перезавантаженням», – роз’яснює голова Житомирської облдержадміністрації.

Одним із основних досягнень у дорожній галузі є будівництво автошляху державного значення Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський, – повідомляє місцева влада.

«Майже вже доробили нашу М-21, про яку, до речі, був дуже великий шквал критики, коли я прийшов на посаду і коли був наш форум україно-білоруський. Саме по цій дорозі їхали наші гості з Білорусі. І стільки, скільки я витримав критики за цю дорогу від житомирян… Бо гості були коректні – нічого не сказали, але я розумів: самим соромно. Саме цей відрізок був у пріоритеті. А тепер потрібно, щоби ми самі, своєю свідомістю не перевантажували і не переїжджали, не руйнували те, що ми побудували. Ми зараз тішимось цій гарній дорозі, а завтра знову буде критика. Ми будемо контролювати, але свідомість людей повинна бути в першу чергу. І президент вірно сказав, що ми всіх зловимо. Ті, хто будуть дозволяти собі руйнувати те, що ми будуємо», – наголосив Віталій Бунечко.

Досить непростим об’єктом для міста та області є стадіон «Полісся». В облдержадміністрації говорять: минулого року очільник області збирав робочу нараду усіх причетних до реконструкції, аби виявити, чому роботи спускають на гальма. Зараз же головна спортивна арена перебуває у фазі добудови першої черги.

«Рознос був з організаційними висновками. Після стадіону були зроблені відповідні кадрові зміни в обласній державній адміністрації. Ми зараз на етапі добудови. У нас є кошти – 15, 5 млн грн, які необхідні для добудови першої черги.

Я хочу привітати всіх нас з виходом нашого „Полісся“ в Першу лігу. Ми добудуємо, першу чергу ми закінчимо, отримаємо відповідні дозволи федерації грати на цьому стадіоні. І „Полісся“ буде грати на стадіоні „Полісся“», – резюмує голова ОДА.

А от дисциплінарної відповідальності винним у затягуванні будівництва особам не уникнути. Вони мають бути покарані відповідно до чинного законодавства, – запевняють у Житомирській ОДА.

«Ми порозривали контракти з підрядником. Дуже багато хтось великий шмат відрізав і не зміг його ковтнути, а страждати повинні ми. Усі матеріали знаходяться в правоохоронних органах. Зараз проводяться відповідні експертизи. І я впевнений, що злочинці будуть покарані», – наголошує Віталій Бунечко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *