Середа, Березень 20

Гондурас замовляли?

Не ту країну назвали Гондурасом. І це для нас, як не прикро, не просто фігура мовлення. Щоб наздогнати латиноамериканську країну за рівнем внутрішнього валового продукту на душу населення і не тільки за цим показником, Україні треба добре постаратися.
Економісти констатують, рівень життя у сусідній Польщі, на яку ми рівняємося, для нас залишається недосяжним. Відстань, яка нас сьогодні розділяє сягнула 50 років, і не думає скорочуватись.
У всесвітньому рейтингу ВВП на душу населення наша країна посідає місце десь поруч з Папуа-Нова Гвінея. Славнозвісний Гондурас суттєво попереду, навіть за рівнем мінімальної заробітної плати.
Нас сьогодні лякають «латиноамериканським зубожінням», якщо держава, не дай боже, у результаті неправильного вибору громадян зійде не на тій зупинці.
Мовою цифр насправді «лялкалки» виглядають трохи інакше.
Статистика ООН 2017 року. Офіційна мінімальна зарплата в Аргентині – 468 доларів, пенсія — 400 доларів, середня зарплата — 1 108 доларів.
У Бразилії мінімальна зарплата — 298 доларів, середня — 778 доларів. У Чилі мінімальна зарплата — 433 долари, середня — 1 021 доларів.
А тепер – Гондурас. Увага, мінімальна зарплата у країні, над якою ми так любимо іронізувати, становила у 2017 році 210-363 долари США. В Україні на той час мінімалка складала – 115 доларів, і тільки цього року зросла до 150 доларів. Середня зарплата в Україні на грудень 2018 року – 275 доларів.
Хочу зауважити, гондураські ціни на основні продукти харчування не перевищують українські.
Екс-міністр економіки Володимир Лановий стверджує, Україна розвивається на латиноамериканський манер. Як приклад – велика українська приватизація здійснюється за такою ж схемою: друзям – усе, іншим – закон.
З великих владних кабінетів летить гасло – Україна має стати великою агропромисловою державою. Простіше сказати – “банановою республікою”, сировинним придатком Європи. Так уже є.
А за рівнем злочинності після перегляду надзвичайних новин здається столиця України може позмагатися із столицею Гондурасу Тегусигальпа, або Сан-Педро-Сула за звання найбільш небезпечного міста у світі.
От з чим у нас все добре, так це з кількістю мільйонерів. За даними звіту Hign Net Worth Handbook 2019 міжнародної консалтингової компанії Wealth-X, Україна увійшла в десятку країн з найбільш високими темпами зростання кількості багатіїв зі статком від 1 до 30 млн доларів.
Все по Марксу, чим більше багатства і розкоші концентрується на одному полюсі суспільства, тим більше бідності і розчарування на іншому. Так формується токсичне середовище, з якого хочеться якнайшвидше втекти. Що з успіхом роблять молоді та активні. У цьому іще одна схожість розвитку України і країн Латинської Америки.
Звичайно, не все так добре у Гондурасі, але ми у світових рейтингах поглядаємо на мешканців цієї країни знизу. Прикро, але факт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *