Понеділок, Липень 6

Фонтани у Житомирі будуть запускати на початку липня

Фонтани у Житомирі будуть запускати на початку липняВідкриття відбудеться не раніше наступного місяця, – наголошують у міській раді. Фонтанна мережа у місті потребує оновлення і значного фінансування. Капітальний ремонт усіх фонтанів управлінню комунального господарства наразі не під силу. Тож роблять усе поступово.

«Музичний фонтан щастя», встановлений на бульварі Польському, закінчений у тому обємі, який планувався ще на 2019 рік. Він готовий запрацювати вже найближчим часом. Та є деякі технічні нюанси, що вимагають доопрацювання. 

«Фонтан було опробувано у минулому році, саме на День мікрорайону Малікова, якщо я не помиляюся. Зробили пробний запуск. Фонтан був підключений до електроенергії. У ході пробного запуску були виявлені деякі технічні недоліки. Але вже був зимовий період і ми фонтан запустили на консервацію: усе обладнання було знято і складовано на КП Житомирводоканал

Учора були представники будівельної фірми. Ліквідували всі наші зауваження. У нас не працював рівень води у фонтані. Відпрацювали, підключили до електроенергії. Фонтан практично готовий до запуску», – говорить заступник начальника управління комунального господарства Житомирської міської ради Віталій Шевчук.

У ході будівництва зекономили близько 81 тис. грн. Тепер їх витратять на встановлення музичного супроводу фонтану. Адже у проєкті він був не передбачений.

«Питання ми виносили на розгляд сесії міської ради. І зекономлена 81 тис. грн буде спрямована на додаткове встановлення музикального обладнання. І фонтан уже буде в повному обсязі в цьому році дороблений. Буде світлодіодний, з підсвіткою, з музикальним супроводом. Підписаний договір з підрядником, він готовий приступити до роботи. Зараз трошки затримка виконання цих робіт у зв’язку з економією коштів у зв’язку з коронавірусом. Тому чекаємо трошки поповнення бюджету. Там невелика сума грошей. Я думаю, що ми виконаємо ці роботи за тиждень», – розповідає Віталій Шевчук.

Також заступник начальника управління комунального господарства розповідає і про загальний стан фонтанів у Житомирі. Каже, що запускати один фонтан є недоцільним. Тому будуть стежити за ситуацією в державі та, зокрема, в Житомирі.

«Крім того, зараз ще виконуються роботи на фонтані Космонавт, які, скоріше всього, в цьому році будуть завершені, і вже фонтани будемо запускати», – зазначає Віталій Шевчук.

Якщо у міській раді приймуть рішення, фонтани запрацюють вже у липні. Проте не всі, бо є ті, які потребують відновлення.

«У нас є фонтани, які зараз не працюють. На майдані Соборному – він потребує капітального ремонту, там тече чаша фонтану і згоріло насосне обладнання. Також не буде запускатися фонтан на другому бульварі (теж потребує капітального ремонту)», – говорить Віталій Шевчук. 

А от доля фонтанів на другому та третьому бульварах і біля кінотеатру «Жовтень» поки до кінця не відома. Це питання буде вирішуватися.

«На даних фонтанах є великі втрати води. Фонтани побудовані ще в радянські часи. За цей час чаші потріскались і втрати води значні. Чому будемо думати про доцільність їхнього запуску? Ви знаєте про ситуацію зараз у нашому водосховищі – обмежена подача. Я думаю, що до цього не дійдемо, але можлива обмежена подача. Тому максимально економимо. Будемо дивитися, чи є необхідність запускати ці фонтани, які несуть втрати води», – розмірковує заступник начальника управління комунального господарства.

Коштів, передбачених на капітальні ремонти фонтанів, наразі немає. Але є небайдужі люди, які можуть зробити свій внесок у розвиток фонтанної мережі міста. 

«На жаль, на даний час поки що кошти не передбачені на капітальні ремонти. Але у нас було голосування житомирян за проекти, які необхідно збудувати. У нас виграв проект по Новому бульвару. Цей проєкт не передбачає реконструкцію фонтану, але, наскільки мені відомо, є інвестори, які бажають у ході реконструкції бульвару зробити реконструкцію фонтану. Але ще з інвесторами ведемо переговори», – каже Віталій Шевчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *